Domy energooszczędne

Domy energooszczędne to stosunkowo nowy, ale szybko rozwijający się trend w polskim budownictwie. Nic dziwnego – dostrzegamy przecież długofalową korzyść z inwestycji w oszczędzające energię rozwiązania, które po pewnym czasie się zwracają. Nie jest nam obca również troska o środowisko naturalne, zwłaszcza, że pragniemy mieszkać w przestrzeni wolnej od smogu i innych zanieczyszczeń generowanych przez ciepłownictwo. W K&L dokładamy wszelkich starań by budowane przez nas domy były nie tylko wygodne i piękne, ale również energooszczędne, ponieważ szanujemy pieniądze naszych klientów.

Domy energooszczędne z odpowiednich materiałów

Gdy myślimy o rozwiązaniach energooszczędnych w budownictwie, zwłaszcza w naszym klimacie, słusznie kojarzymy to pojęcie przede wszystkim z zapobieganiem utraty ciepła. W tym przypadku sztuka polega głównie na zastosowaniu prawidłowej izolacji termicznej. Dlatego jest to dla nas główne kryterium przy projektowaniu ścian zewnętrznych budynków. Domy energooszczędne charakteryzują się również odpowiednio docieplonym dachem. Ciepłe powietrze w naturalny sposób unosi się do góry, dlatego w źle zaprojektowanych, bądź wykonanych budynkach jest to często główna droga utraty ciepła.

Okna w domach energooszczędnych

W wielu starszych budynkach mimo zastosowania dobrej izolacji, za dużą utratę ciepła mogą odpowiadać stare lub niezbyt wydajne okna. Nasze nieruchomości, mimo obecności wielu okien, które korzystnie wpływają na atrakcyjny wygląd budynku nie doświadczają tego problemu. Dom energooszczędny to nie tylko taki, w którym ramy okien zapewniają stuprocentową szczelność. Ciepło bardzo łatwo ucieka za sprawą szkła, dlatego aby ograniczyć zapotrzebowanie na ciepło warto stosować szyby o niższym współczynniku przenikania ciepła. Ponadto duże znaczenie ma także usytuowanie okien względem światła słonecznego.

Dom energooszczędny w fazie projektowej – optymalny układ

W K&L korzystamy z własnego biura projektowego również po to, by nasze domy były stosunkowo tanie w utrzymaniu. Dom energooszczędny cechuje się również optymalnym układem pomieszczeń. Te, z których korzystamy szczególnie często, należące do części mieszkalnej warto usytuować na południu i dodatkowo na nich skoncentrować ogrzewanie. Nieco niższa temperatura w pralni, schowku lub garderobie nie przyczynia się do naszego dyskomfortu w taki sposób, jak zimny salon lub sypialnie.

Dom energooszczędny w K&L

Wymienione powyżej przykłady to jedynie kilka czynników, które bierzemy pod uwagę projektując i wykonując nasze domy energooszczędne. W K&L nigdy nie oszczędzamy na materiałach budowlanych, ponieważ pozytywne opinie naszych dotychczasowych klientów są dla nas najlepszą rekomendacją na przyszłość. Każda nasza inwestycja jest doskonale przemyślana pod kątem oszczędności energii, gdyż tak jak mieszkańcy stawianych przez nas budynków pragniemy mieszkać w wolnej od zanieczyszczeń okolicy.

SymbolInwestycjaPiętroPokojePowierzchniaCenaKarta
lokalu